Viking Line Südasuve Maratoni võitsid Margus Luhtoja ja Klarika Kuusk.

22.07.17 toimus Võsul Viking Line Südasuve Maraton, mille pikima maratoni distantsi võitis meestest Margus Luhtoja, naistest tuli esimeseks Klarika Kuusk.

Maratoni distantsi suutis kõige kiiremini joosta Margus Luhtoja, kes läbis distantsi ajaga 02:48:27 Teiseks tuli Tauno Hang, ajaga 02:57:23 ja kolmandaks ajaga 02:59:00 Margus Hanni.
Naistest võitis maratoni Klarika Kuusk (Treeningpartner Diadora), ajaga 03:06:31. Teisena lõpetas Annika Vaher (JK Sarma), ajaga 03:27:17. Kolmanda koha pälvis Kattri Reinula (SK Prorunner) 03:31:50-ga.

21,1 km pikkusel võistlusmaal osutus meestest kiireimaks Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner) ajaga 01:16:08. Teisena finišeerus Bert Tippi (Treeningplaan.ee), ajaga 01:16:27. Kolmanda koha sai Alexey Chilipenko 01:17:56-ga. Naistest võitis poolmaratoni Tiina Tross (Täppsportlased), joostes tänavu välja aja 01:32:21. Järgnesid Laura Maasik (Ice Swimming Estonia) 01:34:07-ga ja Kadiliis Kuiv (SK ProRunner/JomaEkspert) 01:34:29-ga.

Lühimal ehk 7,7 kilomeetri pikkusel distantsil võidutses meestest Priit Lehismets (Sportlased) ajaga 00:25:10. Teise koha võttis Jaanus Kallaste (Treeningpartner/Adidas) 00:26:03-ga. Kolmandaks tuli Taavi Kruut (Sportlased) ajaga 00:26:09. Naistest näitas head minekut Marion Tibar (Sparta/Marsh), kes suutis raja läbida nii kiirelt kui 00:29:18. Teist naist tuli finišisse oodata veidi enam kui minuti, mil pärale jõudis Kristiina Verevmägi (Täppsportlased) 00:30:20-ga. Kolmandana lõpetas Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner) 00:30:46-ga.

Viking Line Südasuve Maratoni kõigil distantsidel osales kokku 1503 liikumisharrastajat, neist laste Mõmmijooksudel 208 osalejat ja ajavõtuta 7.7 km distantsil 285 liikumissõpra. Osalusrekord murti nelja-aastase ajalooga spordisündmuse puhul seega pea 400 võistlejaga. Kõige osavõtjarohkemad olid poolmaraton 396 registreerunud osalejaga ja 7.7 km ajavõtuga, kus olid kirja end pannud 500 inimest. Maratoni stardinimekirja oli registreerunud 114 võimsat maratoonarit, kellest startis 99 inimest.