PUUST JA PUNASEKS: Kuidas starditakse Võsu Südasuve Challenge´l?

21. juulil kell 12.00 antakse Võsu rannajoonelt (kergliiklustee) esimene lähe Võsu Südasuve Challenge 10 km distantsile. Koridor on piiramata - stardikoridori moodustab kergliiklustee, kuhu osalejad ise paigutuvad. Jooksu suund on Käsmu poole. Koridori etteotsa soovitame paigutuda neil, kes soovivad kiiremat aega ja segamata distantsi läbida. Seejärel rahulikumalt võtjad ja siis käijad ja kepikõndijad (koridori viimane osa ehk teiste järel).

Trügida ei ole mõtet, kuna ajaarvestus toimub ikka hetkest, mil stardimati ületate ja sulgub siis kui samast matist finišis üle jooksete ehk arvestatakse netoaega.

STARDID ON INTERVALLIDEGA! St 10 sekundiliste vahedega lähetatakse teele 8 osalejat korraga, kes positsioneeruvad ühele sirgele stardijoonel. Stardi kõlades liigub koridor edasi ja joonelt stardivad 10 sekundi möödudes uued 8 võistlejat...ja nii kuni viimaste startijateni välja. Sarnane lähtekorraldus on tavapärane suusa- ja triatlonivõistlustel. Eriline jooksusündmusel. Selle eesmärgiks on vältida pudelikaelu rajal/stardisirgel ning pakkuda osalejatele atraktiivset võistlusmomenti...konkurendid püütavas haardeulatuses.

Sündmus on VÄLJA MÜÜDUD! St stardis on 500 inimest ja toimub 60+ starti (stardikoridori tühjenemine võtab aega ca 10 min). Start/finiš samas kohas.

Rada: Võsu mereäärne kergliiklustee (Vabaduse tn ots), Eha tn, maantee, Käsmu sissesõidu parkla - tagasipööre, kergliiklustee, Eha tn, Mere tn, Ranna tn ja finišisirge mööda rannaäärset kergliiklusteed.

Pesta, riietuda ja saunas käia (ühine leiliruum) saab Võsu Spordihoones (ca 400 m finišist ja ca 200 m mereäärsest parklast).

 

Võistlus toimub avatud liikluse tingimustes - rajal on suunajad/kohtunikud ja G4S turvatöötajad. Rõõmsat meelt ja lugupidamist kaasosalejate vastu. Ootame teid Võsule - lubab suurepärast ilma!

Võsu Südasuve Challenge toimub tänu toetajatele:

Haljala vald; Sportland, Nike; Neptunas, Powerade, Rakvere Loovuskeskus; Red Bull; Eesti Kultuurkapital, Signaal Rakvere.